Dioptické brýle

Hledáte brýle podle Vašich představ? Pomůžeme Vám. Naši zkušení optometristé Vám poradí s výběrem brýlí, které Vám budou slušet a vyřeší vadu Vašeho zraku. Máme stylové obroučky nejrůznějších značek a druhů, doporučíme Vám rovněž vhodné brýlové čočky (bifokální, multifokální).

Dům optických služeb Ivančice Vám nabízí:

 • Brýle na čtení.
 • Brýle do dálky.
 • Stylové brýle od světových značek.Na obrázku může být: sluneční brýle a brýle
 • Dětské brýle.
 • Samozabarvovací brýlové čočky (Transitions).
 • Vrtané brýle (bezobroučkové obruby).
 • Elegantní brýle.
 • Sportovní brýle.
 • Nejrůznější typy skel do brýlí (bifokální, multifokální).
 • Pouzdra a čištění brýlí.

A ještě něco navíc:

 • Možnost vyšetření očním lékařem přímo v budově optiky.
 • Věrnostní program s výhodnějšími cenami pro stálé zákazníky.
 • Výhodné ceny brýlí. (Sledujte náš profil na Facebooku!)

Vše, co jste si přáli vědět o dioptrických brýlích, ale nestačili jste se zeptat…

 • Jak si vybrat správné brýle?

To je zásadní otázka. Pokud máte pocit, že se Vám zhoršuje zrak a že nevidíte tak dobře, jako předtím, je nejspíše na čase vyhledat odbornou pomoc a rozhodnout se pro korekci Vašeho zraku. Nejprve se zamyslete nad tím, v jakých situacích špatně vidíte. Jde o čtení nebo počítač? Nebo Vám dělají problémy spíše delší vzdálenosti jako je televize, řízení auta či kino? To je to zásadní, podle čeho budete brýle vybírat. Potom je dobré zajít za odborníky. V naší optice v Ivančicích Vám zrak odborně vyšetříme, určíme oční vadu, změříme dioptrie a následně Vám pomůžeme s výběrem vhodných brýlí a skel, případně kontaktních čoček.

Víte, že vyšetření naším očním lékařem máte zdarma? A že na obroučky a skla u brýlí na předpis Vám většina zdravotních pojišťoven přispěje nějakou částkou?

 • Co když potřebuji měnit brýle na dálku a na blízko?

Pokud trpíte krátkozrakostí i dalekozrakostí a často musíte střídat brýle na čtení a na dálku, doporučujeme vyzkoušet multifokální skla. Ty Vám pomohou vidět jedněmi brýlemi na všechny vzdálenosti. Naše klienty však vždy upozorňujeme na to, že na tento typ skel je třeba si zvyknout. Ze začátku Vám nošení takových brýlí nemusí být úplně příjemné, časem však udělají neocenitelnou službu. A jakmile si na ně zvyknete, nebudete už chtít jiná skla.

Víte, že většina lidí po třicítce začíná špatně vidět na blízko? Pokud už předtím hůř viděli i na dálku, jsou pro ně multifokální skla do brýlí ideálním řešením.

 • A co skla? Záleží na nich?

V dnešní době jsou na trhu nejrůznější typy skel. Od těch méně dobrých, až po velice kvalitní skla renomovaných značek, jako je například Hoya. Skla mohou být speciálně vybroušená, ztenčená, odlehčená, mohou mít různé povrchové úpravy (UV vrstvy a další), samozabarvovací schopnosti a mnoho dalších užitečných vlastností pro Váš kvalitnější zrak a jednodušší život. Dobře zvolené brýlové obroučky Vám spolu s kvalitními a vhodně vybranými skly splní neocenitelnou úlohu. „Dobře“ vidět a zároveň se v brýlích i „dobře“ cítit stojí totiž za všechny peníze.

Víte, že ne každá skla se hodí do každých obrouček? Zkušený optometrista Vám poradí, jaké obroučky se hodí k Vašemu typu obličeje a zároveň doporučí i vhodný typ brýlových skel.

Než si vyberete brýle, nechte si odborně zkontrolovat Váš zrak. Kvalitní brýle (na dálku i na čtení) se totiž Vašim očím rozhodně vyplatí.

 

Kontaktní čočky

Potřebujete dobře vidět a zároveň neradi nosíte brýle? Pořád je někde zapomínáte nebo Vám neustále překáží na obličeji? Pokud jste navíc aktivními sportovci, chápeme, že nošení brýlí pro Vás může být zbytečná a nepříjemná překážka. Řešením mohou být kontaktní čočky, které elegantně korigují Vaši oční vadu místo brýlí. Když si vyberete správný typ čoček a zvyknete si na ně, mohou být navíc nesmírně pohodlné.

Dům optických služeb Ivančice Vám nabízí:

 • Různé typy kontaktních čoček od různých výrobců (Bausch&Lomb, Johnson&Johnson, Ciba Vision a další).
 • Čočky na korekci krátkozrakosti, dalekozrakosti, astigmatismu a presbyopie.
 • Čočky ideální na sport i volný čas.
 • Čočky na jednorázovou výměnu, týdenní, čtrnáctidenní, měsíční.
 • Doplňkový sortiment (roztoky na čištění, pouzdra atd.).

A ještě něco navíc:

 • Vyšetření zraku očním lékařem zdarma.
 • Odborná aplikace kontaktních čoček.
 • Věrnostní program s výhodnějšími cenami pro stálé zákazníky.
 • Výhodné ceny kontaktních čoček. (Sledujte náš profil na Facebooku!)

Vše, co jste si přáli vědět o kontaktních čočkách, ale nestihli jste se zeptat…

 • Jsou kontaktní čočky vhodné pro každého?

Dnes si z nabídky kontaktních čoček může vybrat každý. Moderní kontaktní čočky jsou pohodlné, dobře drží a mají jen minimální požadavky na čištění a údržbu. Navíc jsou vyrobené tak, že oko skrz čočku může dobře dýchat. Zvýšenou pozornost ale vždy doporučujeme věnovat dětem a starším osobám. Jde především o to, aby si čočky nezapomněli vyndávat, čistit a pravidelně měnit.

Víte, že předchůdcem dnešních měkkých kontaktních čoček byly tvrdé kontaktní čočky, které bylo nutné vyvařovat, vytahovat po kratších intervalech, a navíc měly tendenci při prudkém pohybu vypadnout z oka?

 • Bojím se nepohodlí při nošení kontaktních čoček. Jsou mé obavy odůvodněné?

Každý člověk je jiný. Někomu opravdu může dělat problém nasazování a vytahování kontaktních čoček z oka. Někomu mohou čočky v oku vadit. Naprostá většina nositelů kontaktních čoček je však s nimi maximálně spokojená. Jako u všeho, i tady platí, že je to jen otázka zvyku naučit se kontaktní čočky nasazovat a vytahovat z oka ven. Navíc, oproti brýlím jsou kontaktní čočky nesmírně pohodlné. Vidíte dobře za každé situace a nemusíte se ničím omezovat například při sportu jako je tenis, plavání, lyžování atd.

Víte, že více než 75 % lidí s oční vadou se rozhodlo nosit čočky alespoň občas a celých 40 % je dokonce nosí neustále?

 • Může mi například při sportu čočka z oka vypadnout?

To se dnes už opravdu nestává. Pokud by se Vám to opravdu přihodilo, nebo pokud by Vás čočka v oku podivně řezala, neseděla nebo překážela, rozhodně je to důvod pro návštěvu Vašeho očního lékaře nebo optiky. Tam by Vás měli odborně prohlédnout a zjistit, jestli je na vině čočka nebo jestli máte jiný zdravotní problém ve Vašem oku.

Víte, že díky kontaktním čočkám přibylo i v naší reprezentaci více talentovaných sportovců?

 • Mohou kontaktní čočky ze zdravotního hlediska zabraňovat „dýchání“ očí nebo sklouznout za oko?

Dnešní kontaktní čočky mají tak vysokou propustnost, že zajišťují dostatečný přísun kyslíku k rohovce. Nemusíte se tedy bát. Ani sklouznutí čočky za oko není možné. Oko je chráněno spojivkou, která přechází z jeho povrchu na zadní stranu víček. Může se vám maximálně stát, že Vám čočka zajede pod horní víčko při špatné manipulaci během nasazování, odkud ji ale jednoduše vytáhnete a přemístíte zpátky do středu oka. Vždy doporučujeme čočku správně vyčistit a případně používat speciální zvlhčující kapky pro větší pohodlí při nošení.

Víte, že kolem nošení kontaktních čoček se traduje bezpočet mýtů, které ale obvykle šíří lidé, jež kontaktní čočky nikdy nenosili?

 • Co je lepší? Brýle nebo čočky? S čím uvidím lépe?

I tady platí, že je to případ od případu a dost možná i člověk od člověka. Čočky umožňují lepší periferní vidění, protože jsou přímo na oku a pohybují se současně s ním, jsou skvělé při různých druzích sportu, v zimě se nezamlžují a nemusíte je neustále otírat jako brýle. Ty naproti tomu mohou být zajímavým módním doplňkem, pohodlně se nasazují a jejich nošení považují lékaři za přirozenější a bezpečnější. Pokud si stále nejste jistí, co si vybrat, navštivte náš Dům optických služeb Ivančice. Pomůžeme Vám.

Než si vyberete kontaktní čočky vhodné právě pro Vás, nechte si odborně zkontrolovat zrak. Poradíme Vám, které kontaktní čočky jsou pro Vás nejlepší a pomůžeme Vám s první aplikací.